• Návšteva Zariadenia pre seniorov sv. Kataríny Labouré Bošany

• 24. 4. 2024
          •                      Na pozvanie pani riaditeľky Zariadenia pre seniorov sv. Kataríny Labouré v Bošanoch sme dňa 23. 4. 2024  s deťmi v rámci hodiny etickej výchovy toto zariadenie navštívili. Deti sa so seniormi po príchode zoznámili a potom si spoločne zahrali rôzne hry. Počas týchto aktivít viedli vzájomné rozhovory a videli sme, že seniorom bola takáto komunikácia vzácna. Pre obe strany – deti aj seniorov – bolo toto stretnutie prínosné. Lúčili sa s nami so slovami: „Veľmi radi by sme sa s vami ešte stretli“. Fotografie.

• Výtvarný Sirk 2024

• 21. 4. 2024
          • Minuloročné víťazstvo našej žiačky v celoslovenskej výtvarnej súťaži Výtvarný Sirk nás motivovalo zapojiť sa opäť. Organizátori súťaže tento raz vyhlásili tému "Môj najväčí životný vzor". Nakresliť, či namaľovať portrét  vôbec nie je jednoduchá záležitosť a nezvládne to hocikto. Portrétna tvorba je srdcovou záležitosťou našej žiačky Lenky Vlčkovej z 8.B triedy, ktorá sa rozhodla stvárniť svoj životný idol speváčku Billie Eilish. Nakreslila ju famózne a tak posielame prácu do súťaže. Lenke držíme palce a veríme, že sa portrét bude páčiť aj porotcom.

• Vesmír očami detí

• 16. 4. 2024
          • Dnes nás veľmi potešila správa, že Lianka Dolníková, žiačka 6.B triedy, sa stala víťazkou okresného kola výtvarnej súťaže „Vesmír očami detí 2024“. Jej práca postupuje do celoslovenského finálového kola. Lianke srdečne blahoželáme a prajeme jej veľa úspechov v celoslovenskom kole!

• 12. 4. 2024
          • To, čo nám naši predkovia zanechali, sa nedá ničím vyvážiť. Je to ľudová pieseň. V našej škole sa uskutočnila súťaž v speve ľudovej piesne Slávik Slovenska. Súťažilo sa v 2 kategóriach.

V 1. kategórii (žiaci 1. – 3. ročníka) bolo nasledovné umiestnenie:

1. miesto – Gréta Mihalíková (2.A)
            2. miesto – Damián Ďuriš (2.B)
            3. miesto – Aneta Peciarová (3.B)

Druhá kategória (žiaci 4. – 6. ročníka):

1. miesto – Samuel Mikla (4.A)
            2. miesto – Adam Slovák (5.A)
            3. miesto – Anabela A. Janeková (6.A)
            4. miesto – Lea Kližanová (5.B)
            5. miesto – Ivan Hodál (4.A)

Fotografie nájdete TU.

• Zápis do 1. ročníka bol úspešný

• 10. 4. 2024
          • Dňa 9.4.2024 sa uskutočnil slávnostný zápis detí do 1. ročníka pre budúci školský rok. Zápisu sa zúčastnilo 50 detí a v budúcom školskom roku očakávame 48 prvákov, ktorí sa budú učiť v dvoch triedach. Deti boli na zápise šikovné a už sa na všetkých veľmi tešíme.

• Okresné kolo geografickej olympiády

• 4. 4. 2024
          • V marci sa v Partizánskom uskutočnilo okresné kolo geografickej olympiády. Žiaci, ktorí reprezentovali našu školu v jednotlivých kategóriách, si počínali veľmi dobre. Všetci boli úspešnými riešiteľmi.

Kategória G (5. ročník) - počet súťažiacich - 28:

• Matej Meluš, 5.A                            - 4. miesto
            • Filip Minarovič, 5.B                        - 6. miesto
            • Mateusz Remigiusz Guliš, 5.B      - 18. miesto

Kategória F (6.-7. ročník) - počet súťažiacich - 28:

• Liana Dolníková, 6.B                      - 1. miesto
            • Andrea Martonková, 7.A                - 5. miesto
            • Samuel Korec, 6.B                          - 12. miesto

Kategória E (8.-9. ročník) - počet súťažiacich - 30:

• Liana Košíková, 8.A                        - 11. miesto
            • Ondrej Danko, 8.B                          - 16. miesto
            • Martin Grach, 9.B                           - 23. miesto

Všetkým súťažiacim ďakujeme za reprezentáciu školy a gratulujeme predovšetkým Lianke Dolníkovej, ktorá sa umiestnila na 1. mieste a postupuje do krajského kola, ktoré sa bude konať v Novom Meste nad Váhom. Na súťaž sa už svedomite pripravuje a tak jej prajeme veľa úspechov!